online randevu tedavi ücretleri

Merhaba arkadaşlar sizlere varis hastalığı ve tedavisi hakkında bilgiler aktarmaya devam ediyorum. Bu sayfada son yıllarda en çok aranan hususlardan biri ameliyatsız tedavi yöntemleri, yapılışı ve avantajları ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Varis tedavisine başlamadan önce hastalığın konusunda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından hastanın detaylı bir şekilde şikayetinin dinlenmesi, ayakta ve yatarak muayenesinin uygun bir biçimde yapılması gerekmektedir, gerektiğinde yine uzman hekimin doppler ultrasonografi ile damar yapısına bakılması uygun olur. Hastanın tedavisine başlamadan önce hastaya durumu hakkında gerekli bilgilerin hastanın anlayabileceği şekilde anlatılması ve aydınlatılması alınacak sonuç açısından iyi olur.

Ameliyata Gerek Olmayan Yöntemler

Ücretsiz Muayene İmkanımızdan Yararlanabilirsiniz
Görev yaptığım yer olan IDEA Ankara Kliniğinde tüm varis hastalarına ücretsiz muayene imkanı sağlıyorum. 0312 431 75 47 numaralı telefondan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?
Kendi kliniğimde yaptığım varis tedavi yöntemlerini sizlere  kısaca şu şekilde anlatabilirim. Kişi bana baş vurduğunda hastalığı  elle muayene, doppler ultrasonografi hastanın hikayesini dinleyerek durumu hakkında detaylı değerlendirme yaptıktan sonra kişinin yapısına uygun seanslar olacak şekilde damarı içeriden tedavi edecek özel cihazımızla  hazırlanmış aetherosklerol isimli ilaç köpük yaparak yada köpürtmeden direk damar içine enjekte ediyorum.Bu işlemi yaparken mümkün olan en ince enjektör ucunu(iğne ucu) kullanıyorum ve bu ucun girebildiği tüm damarları bu şekilde ameliyata yada diğer  işlemlere gerek kalmadan genişlemiş(varis haline gelmiş) tüm damarları yok edebiliyorum. Geriye kalan telenjiektazik yani iğne ucunun giremeyeceği ince damarları da radyo frekans ve lazer yöntem ile yok ediyorum. Tedavi sonrasında hasta hiç işlem görmemiş gibi günlük yaşantısına hemen geri denebiliyor ilaç ve çorap kullanmasına gerek kalmıyor.

Klasik yöntemlerle varis tedavisi nasıl yapılıyor
İnternet üzerinde araştırma yaparken veya bir doktora gidildiğinde  söz konusu hastalığın tedavisi son yıllarda gelişen teknolojilerle birçok şekilde açıklamalar görülür. Bunlar klasik açık ameliyat, damar içi (endovenoz lazer ablasyon kısaca EVLA) lazer uygulaması, radyo frekans uygulaması, variclose yani yapıştırma veya dondurma yöntemi gibi değişik uygulamalar vardır. Ancak açık ve diğer saydığımız yöntemlerin hepsinde de işlem esnasında hastanın anestezi altında yapılabilmesi için öncesinde çok detaylı tahliller ile operasyon öncesi anestezi uzmanınca değerlendirilmesi gereken tahlil ve tetkikler gerekmektedir bunlar yapıldıktan sonra ve  hasta onaydan sonra bu işlemler hastanede yatarak ameliyathanede yapılması gereken ve yapıldıktan sonra hastanın uzun süreler istirahatini gerektiren iş güç kaybına ve dolayısı ile özellikle çalışan kişilerin maddi kaybına yol açan metotlardır ve hepsinden sonra hekim hastaya mutlaka destekleyici ilaç ve varis çorapları önermektedir. Bu önerilerin hepside kişiye  hem ekonomik hem de psikolojik yük getirmektedir.

Sorularınızı İçtenlikle Yanıtlayabilirim
Benim bu hususta aktaracaklarım bu kadar olup, sizlerin aklına takılan sormak, öğrenmek istediği hususları yanıtlıyorum. Bana aşağıdaki soru ve yorum formundan sorularınızı iletebilirsiniz.

41 Comments

Add a Comment
  1. merhabalar Dr Nihat bey çok teşekkür ederim 🙂 skleroterapi için geldim gerçekten işinizde çok başarılısınız teşekkür ederim. ellerinize sağlık…
    Op.Dr. Nihat AYDIN
    Hastalarımızdan böyle teşekkür mesajları almak çok güzel oluyor kendisine tekrar geçmiş olsun diyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017 Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?